Severity: Warning

Filename: controllers/home.php

Line Number: 131

Modri nastavili po starom: PSG bez problema svladao Dinamo u Maksimiru! | Politika+

LIGA PRVAKA: Modri nastavili po starom: PSG bez problema svladao Dinamo u Maksimiru!

Golove za pariški sastav zabili su Zlatan Ibrahimović (32) i Jeremy Menez (43). Bio je to ujedno deveti uzastopni poraz 'modrih' u Ligi prvaka.

Piše: PolitikaPlus

U susretu trećeg kola A skupine nogometne Lige prvaka zagrebački Dinamo je na stadionu Maksimir pred 8.000 gledatelja izgubio od Paris St. Germaina 0:2 upisavši i treći poraz u skupini i to treći rezultatom 0:2.

Golove za pariški sastav zabili su Zlatan Ibrahimović (32) i Jeremy Menez (43). Bio je to ujedno deveti uzastopni poraz 'modrih' u Ligi prvaka, te jedanaesti u zadnjih 12 susreta. Posljednji bod u 'elitnom društvu' Dinamo je osvojio 2. studenog 1999. kada je u Marseilleu odigrao 2:2.

U drugom susretu iz ove skupine Porto je pobijedio Dynamo Kijev 3:2 i zadržao vodstvo na ljestvici. Golove za domaćine postigli su Varela (15) i Martinez (36, 78), a za goste Gusev (21) i Ideye (72). Za ukrajinski sastav Ognjen Vukojević je igrao do 84. minute kada je umjesto njega u igru ušao Niko Kranjčar.

Na ljestvici vodi Porto sa devet bodova, PSG ima šest, Dynamo tri, a hrvatski prvak je na začelju bez bodova. U četvrtom kolu Dinamo će 6. studenog gostuje na Parku Prinčeva protiv PSG-a dok se u drugom susretu sastaju Dynamo Kijev - Poto.

Ponovo tužna slika na Maksimiru, dvoboj protiv najbogatijeg francuskog kluba pratilo je tek nešto više od 8.000 gledatelja. Niti akcija 'Milja za pun stadion', ni super-zvijezda Zlatan Ibrahimović nisu bili dovoljni magnet za zagrebačku publiku. Nažalost, nit rezultat utakmice nije bio bolji. Dinamo je upisao još jedan poraz, treći u skupini i to treći rezultatom 0:2.

Ante Čačić je otvorio utakmicu s tri velika iznenađenja. Ante Puljić je dobio priliku na mjestu stopera umjesto iskusnog Tonela, Domagoj Vida je gurnut na mjesto zadnjeg veznog, a Ibanez u veznu liniju. Dinamov sastav bio je očito i iznenađenje za sportskog direktora Zorana Mamića koji je na HTV-u uoči utakmice oštro kritizirao trenera. "Nisam sretan sastavom. Trebamo biti drskiji i opasniji, a ne tako defanzivni. Ovo je suprotno svemu što igramo cijele sezone, nisam sretan, ali trener je taj koji odlučuje. Vidjet ćemo nakon utakmice, no mislim da trebamo igrati agresivnije," kazao je Mamić.

Počelo je vatreno. Već u drugoj minuti Ibrahimović je imao zicer. Nakon sjajne dubinske lopte Verrattija izbio je ispred Kelave, no 'modra' jedinica je odlično reagirala. U petoj minuti Ibrahimović je zaprijetio i udarcem s ruba kaznenog prostora, no Kelava je još jednom bio siguran. U sedmoj minuti i Dinamo je imao priliku, no Sammir je loše pucao iz slobodnog udarca sa 18 metara. U 20 minuti prijetio je i Menez, no Kelava još jednom brani. Ibrahimović je imao sjajnu priliku i u 25. minuti, ponovo je izbio sam ispred Kelave, no ovoga puta je prebacio vrata. Usprkos brojnim prilikama pariškog sastava Dinamo je solidno odradio prvih pola sata. Hrvatski prvak je imao nekoliko polukontri, ali bez konkretne završnice.

PSG je došao do vodstva u 32. minuti nakon što je Menez probio stranu te ubacio povratnu loptu za 'Ibru' koji je lakoćom svladao Kelavu. Koncem prvog dijela Parižan su postigli i drugi pogodak nakon brze kontre koju je zaključio Menez.

U nastavak utakmice Dinamo je ušao s jednom promjenom u sastavu, ali i promjenom formacije. U igru je ušao Calello umjesto Ibaneza, Čop je gurnut u špicu, a Sammir iza njega. Prvu priliku u nastavku vidjeli smo u 60. minuti kada je Sammir loše pucao iz slobodnog udaraca s ruba kaznenog prostora. Četiri minute kasnije Ibrahimović je mogao povećati prednost PSG-a no njegov lob je završio pored gola. U 70. minuti je došlo do promjene u vrhu Dinamovog napada, u igru je ušao Rukavina umjesto Čopa. No, hrvatski prvak nije uspio postići svoj prvi gol u skupini. U sudačkoj nadoknadi utakmice u igru je ušao 16-godišnji Alen Halilović postavši najmlađi Dinamov igrač u povijesti Lige prvaka. Halilović nije oborio i rekord Lige prvaka, jer je Celestine Babayaro 1994. debitirao za Anderlecht sa 16 godina i 87 dana, dok Alen ima 16 godina i 125 dana.

DINAMO - PSG 0:2