Sport

ATP kup : Španjolska, Argentina i Poljska ostvarile i druge pobjede

Piše: PolitikaPlus/Hina

Teniska reprezentacije Španjolske, Poljske i Argentine upisale su i druge pobjede na ATP kupu u Sydneyju.

Španjolska je u dvoboju 2. kola A skupine sa 3-0 porazila Norvešku.

Prvi bod Španjolskoj donio je Pablo Carreno Busta koji je bio bolji od Viktora Durasovića sa 6-3, 6-3. Na 2-0 je povisio Roberto Bautista Agut porazivši Caspera Ruuda sa 6-4, 7-6 (4), dok su Alejandro Davidovich Fokina i Pedro Martinez  u paru slavili protiv Lukasa Helluma Lilleengena i Andreja Petrovića sa 6-4, 6-1.

U drugom susretu iz ove skupine Čile je pobijedio Srbiju sa 2-1 okrenuvši rezultat.

Srbija je povela nakon što je Filip Krajinović savladao Alejandra Tabila sa 6-4, 3-6, 7-6 (5), a potom je Dušan Lajović zbog ozljede predao meč Cristianu Garinu u trećem setu pri rezultatu 4-6, 6-4, 3-0 za Čileanca.

U odlučujućem susretu čileanski par Tomas Barrios Vera i Alejandro Tabilo je porazio Nikolu Ćaćića i Mateja Sabanova sa 6-4, 3-6, 10-7.

Španjolska nakon dva kola ima maksimalan učinak, Čile i Srbija imaju po pobjedu i poraz, dok je Norveška na začelju s dva poraza.

U susretu iz D skupine Poljska je sa maksimalnih 3-0 pobijedila Gruziju, dok je Argentina porazila Grčku također sa 3-0.

Federico Delbonis je doveo Argentinu u vodstvo porazivši Michaila Pervolarakis sa 7-6 (5), 6-1, dok je pobjedu "Gauča" potvrdio Diego Schwartzman slavljem protiv Stefanosa Tsitsipasa sa 6-7 (5), 6-3, 6-3.

U posljednjem susretu Maximo Gonzalez i Andres Molteni su bili bolji od Markosa Kalovelonisa i Petrosa Tsitsipasa sa 6-3, 4-6, 11-9.

U drugom susretu iz ove skupine Poljska je sa maksimalnih 3-0 porazila Gruziju.

Kamil Majchrzak je pobijedio Aleksandrea Bakshija sa 6-1, 6-1, da bi Hubert Hurkacz sa 6-7 (5), 6-3, 6-1 bio bolji od Aleksandrea Metrevelija. Konačnih 3-0 za Poljsku postavili su Szymon Walkow i Jan Zielinski porazivši Aleksandrea Bakshija i Zuru Tkemaladzea sa 6-7 (2), 6-2, 10-6.

Argentina i Poljska vode sa po dvije pobjede i njihov međusobni okršaj u srijedu odlučit će o pobjedniku skupine i putniku u polufinale.

POREDAK
SKUPINA A
1. Španjolska 2-0    6-0 (pobjede-porazi / mečevi)
2. Srbija     1-1    3–3
3. Čile       1-1    2–4
4. Norveška   0-2    1-5

SKUPINA D
1. Argentina 2-0    6-0 (pobjede-porazi / mečevi)
2. Poljska   2–0    5-1
3. Grčka     0-2    1-5
4. Gruzija   0-2    0-6

 

Pročitajte više tekstova sa pojmovima:

argentina, poljska, tenis