Hrvatska

EURO: Hrvatska izvuka neriješeno protiv Češke

Ovo će biti dobro ako Dalić konačno shvati da Vrsaljko, Kramarić, Brekalo i Rebić nisu u formi. Petković bez snage, Gvardiol nije bek...

Piše: PolitikaPlus

U utakmici 2. kola skupine D Europskog nogometnog prvenstva Hrvatska je na Hampden Parku u Glasgowu odigrala 1-1 protiv Češke i tako zadržala izglede za plasman u osminu finala.

Vodeći pogodak za Češku postigao je Patrik Schick u 37. minuti iz kaznenog udarca, koji je Španjolac Carlos del Xerro Grande dosudio na intervenciju VAR-a, zbog toga što je Dejan Lovren u skoku nenamjerno laktom udario Schicka u nos.

Izjednačujući pogodak za Hrvatsku postigao je Ivan Perišić u 47. minuti, kad je s lijeve strane ušao u kazneni prostor i sa desetak metara desnom nogom pogodio suprotni kut čeških vrata.

Najbolju priliku za Hrvatsku u prvom poluvremenu imao je Ante Rebić, samo minutu nakon što su Česi poveli, ali je u situaciji kad je bio sam pred češkim vratarom Vaclikom pucao pokraj vrata.

Dalićevi izabranici su odigrali bolje u drugom poluvremenu i bili opasniji pred suparničkim vratima, a najbolju priliku imao je u 73. minuti Nikola Vlašić, ali je njegov šut sa desetak metara prošao pokraj lijeve vratnice.

Nakon nepotpunog drugog kola Češka je vodeća s četiri boda. Engleska ima tri, a Hrvatska je treća s jednim bodom. Bez bodova je Škotska.

Hrvatska će u posljednjem kolu, u utorak, 22. lipnja, protiv Škotske morati pobijediti kako bi konkurirala za plasman u osminu finala. I taj će dvoboj biti odigran na Hampden Parku u Glasgowu.

Ovo će biti dobro ako Dalić konačno shvati da Vrsaljko, Kramarić, Brekalo i Rebić nisu u formi. Petković bez snage, Gvardiol nije bek...Što su u ove dvije utakmice pokazali navedeni igrači na terenu?? Jer jedino što treba gledati je trenutna  forma pojedinca na terenu.

Nama Budimir sjedi u gledalištu, Bradarić na klupi...., u igri trči samo igrač s loptom, drugi jednostavno stoje na terenu. Jedino igrača kojeg možemo izdvojiti u današnjoj utakmice je Ivan Perišić, NE, samo zbog toga što je dao gol, nego zbog činjenice da je jedini imao zalaganje kako u odbrani tako i prema naprije. Trebalo bi izdvojiti i Kovačića iz ovoga sivila, nažalost ostali su tu podbacili, pa i naš kapetan Luka Modrić.

Potvrdu lošeg nastupa i igre dao je i sam Ivan Perišić u izjavi nakon utakmice, koji je bio nezadovoljan iako je postigao pogodak.

Moram biti iskren, bilo je loše, moramo puno bolje. Od Livakovića do zadnje igrača, svi moramo dati više. Imamo još jednu utakmicu i moramo pobijediti - rekao je Perišić pa nastavio: - Opet smo primili gol iz prekida, poslije smo nešto odigrali, ali nije to to.