NOVIM PORAZOM BILIĆU SE OPASNO TRESE STOLICA: Liverpool nokautirao West Ham

Piše: PolitikaPlus

U susretu 11. kola engleskog nogometnog prvenstva West Ham je na Olimpijskom stadionu u Londonu izgubio od Liverpoola 1-4 ostavši na samo jednoj ligaškoj pobjedi u zadnjih sedam kola.

Posljednju ligašku pobjedu momčad Slavena Bilića je ostvarila koncem rujna protiv Swansea Cityja (1-0), a nakon toga je upisala dva poraza i dva neodlučena ishoda.

Pobjedom protiv Tottenhama u Liga kupu, preokretom 3-2 nakon što je gubio 2-0 na poluvremenu, Bilić je 'kupio' malo mira. Međutim, nakon te utakmice 'čekičari' remizirali kod Crystal Palacea (2-2) i sada izgubili od Liverpoola.

"Redsi" su nakon prvog poluvremena vodili 2-0 golovima Mohameda Salaha (21) i Joela Matipa (24). Tračak nade domaćinu vratio je Manuel Lanzini u 55. minuti, međutim već u idućem napadu Alex Oxlande-Chamberlain je zabio za 3-1. Pobjedu Liverpool potvrdio je Salah u 75. minuti svojim drugim golom.

Na ljestvici vodi Manchester City sa 28 bodova, Manchester United je drugi sa 23 boda, a zatim slijede Tottenham sa 20, te Chelsea, Arsenal, Liverpool i Burnley sa po 19 bodova. West Ham je ostao na 17. mjestu s devet bodova, jedinom bodom više od zone ispadanja.

U nedjelju su na rasporedu još četiri utakmice pri čemu dva derbija. Snage će odmjeriti Manchester City - Arsenal, Chelsea - Manchester United, Tottenham - Crystal Palace, te Everton - Watford

REZULTATI:
West Ham United - Liverpool             1-4 (Lanzini 55, Salah 21, 75, Matip 24, Oxlande-Chamberlain 56)
Stoke City - Leicester City             2-2 (Shaqiri 39, Crouch 73 / Iborra 33, Mahrez 60)
Huddersfield Town - WBA                 1-0 (Van la Parra 45)
Newcastle United - Bournemouth          0-1 (Cook 90+2)
Southampton - Burnley                   0-1 (Vokes 81)
Swansea City - Brighton and Hove Albion 0-1 (Murray 29)