VIDEO Hrvoje Maleš zabranio Hajdukovcima da igraju za reprezentaciju! | Politika+

RAT S HNS-OM: VIDEO Hrvoje Maleš zabranio Hajdukovcima da igraju za reprezentaciju!

Odlučio prekinuti sve odnose sa Hrvatskim nogometnim savezom, najavio mogućnost istupanja iz lige.

Piše: PolitikaPlus

Predsjednik Hajduka Hrvoje Maleš je zabranio hajdukovcima da igraju za reprezentaciju. Subašiću, liječniku Rakiću i fizioterapeutu Sisgoreu zabranio je da se priključe A-reprezentaciji. Također, Tičinović, Trebotić, Lendrić, Kalinić i Kukoč neće igrati za mladu reprezentaciju.

U Hajduku su postavljanje suca Bruna Marića još prije utakmice proglasili provokacijom. Nakon utakmice tvrde da su očito pokradeni.

Maleš je nakon sastanka s vodstvom Hajduka odlučio prekinuti sve odnose sa Hrvatskim nogometnim savezom dok se ne raščiste odnosi. Danas će u klubu odlučiti o budućim potezima Hajduka.

- Pokradeni smo za jedanaesterac i pogodak, ne preostaje nam ništa drugo nego da istupimo iz lige, rekao je vidno iznervirani predsjednik Hajduka nakon što su Bijeli na 'gostovanju' u Parku mladeži protiv Splita odigrali 1:1! Splićane je najviše pogodio nepriznati pogodak u 87. minuti minuti. Naime, u posljednjim minutama utakmice Lendrić je zatresao mrežu iz očito ispravne situacije, ali je sudac Bruno Marić poništio pogodak.

A upravo su na Marića Hajdukovci upozoravali prije utakmice i samo njegovo postavljanje za glavnog suca splitskog derbija nazivali provokacijom. Naime, Marić je u ne tako davnoj aferi koja je ozbiljno zatresla hrvatski nogomet bio jedan od osumnjičenih od strane UEFA-e, barem su tako tada tvrdili, u namještanje utakmice finala Kupa između Dinama i Hajduka.

Osim što je zaprijetio izlaskom iz Prve HNL, Maleš je spomenuo i Joea Šimunića. Naime, reprezentativni stoper zadnjih je dana bio predmet verbalnog 'rata' Hajduka i Dinama, Maleša i Mamića. Tako Maleš kaže da mu se na ovaj način Mamić osvećuje što Šimunić nije otišao u Dinamo nego je odabrao Hajduk premda je i sam Šimunić danas rekao kako (još) nije odabrao klub u kojem će nastaviti svoju karijeru.

Ova izjava Maleša je u svakom slučaju težak udarac hrvatskom nogometu koji je ionako na koljenima već godinama i nikako se ne uspijeva oporaviti. Isto tako, spominjanjem Mamića, a samim time i Dinama, Maleš će, htio to ili ne, opet pojačati netrpeljivost hrvatskog sjevera i juga. A to neće pomoći ni Hajduku i Malešu, a ni Dinamu i Mamiću. Zapravo, štetit će svima, a najviše hrvatskom nogometu.

SPLIT - HAJDUK 1:1 (Obilinović 4 / Tomasov 2)

U posljednjoj utakmici šestog kola Prve HNL Split i Hajduk su na Park mladeži odigrali bez pobjednika, 1:1. U vrlo otvorenoj utakmici s obje strane, sve je već bilo riješeno nakon prve četiri minute susreta.

Sporna situacija u 87. minuti: Lendrić je zatresao mrežu, no pogodak je poništen zbog zaleđa.

Nogometaši se nisu ni zagrijali a Hajduk je već poveo već u prvoj minuti. Marin Tomasov natrčao je na dalekometni odbijeni udarac Anasa Sharbinija i pospremio loptu u mrežu. No samo dvije minute kasnije Romano Obilinović iskoristio je nesporazum Srđana Andrića, koji je igrao na poziciji stopera, s vratarom Subašićem, prihvatio je loptu i lobao Hajdukovog čuvara mreže za 1:1.

Nakon sjajnog početka, očekivala se rapsodija, no, iako je bilo prilika, posebno u prvome poluvremenu, rezultat se nije mijenjao. U 18. minuti u situaciji jedan na jedan sa Subašićem nije zabio Erceg, a šansu za Hajduk imao je Ahmad Sharbini u 31. minuti. U 24. minuti Ivica križanac je kopačkom u prsa udario Brkljaču, za što je dobio samo žuti karton premda je kazna mogla biti i veća.

Na kraju su se i domaći i gosti morali zadovoljiti podjelom bodova.

Drugo poluvrijeme donijelo je nešto mirniju i lošiju igru, te dvije prigode Hajduka. U 74. minuti Ahmad Sharbini je s pet metara uspio pucati u Vukovića, koji je odbio loptu u korner. U 86. minuti Lendrić je zatresao mrežu, no pogodak je poništen zbog zaleđa. Na kraju su se i domaći i gosti morali zadovoljiti podjelom bodova.

REZULTATI:

Split - Hajduk 1-1

Igrano u subotu:

Dinamo - Lučko 1-0, Slaven Belupo - Karlovac 3-0, Cibalia - Osijek, 0-1 Istra 1961 - Lokomotiva 2-1