DINAMO-VILLARREAL 0-1: Defanzivni Dinamo bez prave šanse protiv Villarreala

Piše: PolitikaPlus

Nogometaši zagrebačkog Dinama u prvoj su utakmici četvrtfinala Europske lige izgubili na stadionu u Maksimiru od Villarreala sa 0-1 (0-1).

Jedini pogodak na utakmici Villarreal je postigao iz kaznenog udarca u 44. minuti kada je precizan bio Gerard Moreno.

Prethodno je Teophile-Catherine na samoj gol-aut liniji rukom blokirao pokušaj ubacivanja Morena pred Dinamova vrata, a njemački sudac Siebert je bez razmišljanja pokazao na bijelu točku.

Gostujući pogodak nije bitnije promijenio smjernice igre. Momčad Villareala i u nastavku je susreta imala posjed lopte i kontrolu utakmice – u svojim nogama.

A bez lopte Zagrepčani su ostali inferiorni i bez prigoda za pogodak. Stoga je trener Damir Krznar od 61. minute unaprijedio napadački segment igre, ubacio je brznogog Kastratija (umjesto defenzivi sklonog Jakića). A prihvatio je i rizik s nezaliječenim Petkovićem.

No, defenzivno prozračnija formacija Dinama nudila je više prostora gostima. Tako je njima pripala i najbolje prilika u drugom poluvremenu: Moreno je odličnim proigravanjem ''izbacio'' Alcacera u izglednu prigodu, ali je njegov pokušaj u 65. minuti završio pored vratiju. Dinamo se gotovo nije niti približio protivničkim vratima Dinamo je tijekom čitavog susreta bio denfanzivan u igri, čekajući grešku protivnika i oslanjajući se na kontranapad.