KOŠARKA: Hrvatski košarkaši izborili plasman na EuroBasket 2022.

Piše: PolitikaPlus/HRT

Hrvatski košarkaši su u susretu četvrtog kola kvalifikacija za Europsko prvenstvo 2022. godine protiv Švedske u Istanbulu slavili sa 87:72. Četvrtom pobjedom u četiri utakmice izborili su plasman na EuroBasket.

Hrvatsku je predvodio Marčinković, koji je ubacio 20 koševa, uz osam skokova.

Nakon 14 i pol minuta igre hrvatski košarkaši su tricom Filipa Krušlina došli do prednosti 35:23, a na poluvremenu su imali vodstvo 48:31.

Malo su posustali igrači u crvenim dresovima početkom drugog poluvremena, no ubrzo su se pribrali i u 26. minuti došli do prednosti 60:43, a u uoči posljednje četvrtine rezultat je bio 68:53.

Nakon 19 koševa razlike Švedska se uoči zadnje dvije i pol minute primaknula na ne posve bezazlenih 80:70, pa je izbornik Mršić pozvao minutu odmora ne bi li razbudio malo uspavane hrvatske košarkaše. Odmah su mu pozitivno odgovorili, trica Marčinkovića i dvica Bilana odvele su nas na 85:70, pa je utakmica minutu i pol prije kraja praktički riješena.