Sport

EL ždrijeb: Rijeka u najtežoj skupini, Dinamo u borbi s CSKA i Feyenoordom

Piše: PolitikaPlus/Hina

Nogometaši zagrebačkog Dinama borit će se u grupnoj fazi Europske lige protiv moskovskog CSKA, nizozemskog Feyenoorda i austrijskog Wolfsbergera u skupini K, a Rijeka će prolaz u nokaut fazu tražiti protiv talijanskog Napolija, španjolskog Real Sociedada i nizozemskog AZ Alkmaara u skupini F, odlučeno je ždrijebom u sjedištu UEFA-e u Nyonu.

Riječani su nesumnjivo prošli lošije od Zagrepčana, jer se njihovu skupinu može okarakterizirati najtežom od svih izvučenih u petak i u kojoj će im svaki osvojeni bod biti velik, dok bi Dinamo s nizozemskim Feyenoordom i moskovskim CSKA za koji igraju Nikola Vlašić i Kristijan Bistrović, trebao voditi borbu za prva dva mjesta koja vode u nokaut fazu.

Od ostalih skupina valja izdvojiti grupu L u kojoj će Hoffenheim Andreja Kramarića igrati protiv beogradske Crvene zvezde, belgijskog Genta i slovačkog Slovana iz Libereca te skupinu H u kojoj će se za mjesta u nokaut fazi boriti škotski prvak Celtic, talijanski velikan Milan, francuski Lille i praška Sparta.

Po dvije najbolje momčadi iz svake od 12 skupina plasirat će se u šesnaestinu finala, gdje će im se pridružiti još osam trećeplasiranih klubova iz skupina Lige prvaka. Utakmice šesnaestine finala su na rasporedu u veljači, osmina finala će biti odigrana u ožujku, četvrtfinala u travnju, a polufinalni dvoboji krajem travnja i početkom svibnja.

Finale Europske lige predviđeno je za 26. svibnja 2021. u Gdanjsku.

Ždrijeb skupina UEFA Europske lige

SKUPINA A: Roma (Ita), Young Boys (Švi), Cluj (Rum), CSKA Sofija (Bug)
SKUPINA B: Arsenal (Eng), Rapid Beč (Aut), Molde (Nor), Dundalk (Irs)
SKUPINA C: Bayer Leverkusen (Njem), Slavia Prag (Češ), Hapoel Beer-Sheva (Izr), Nice (Fra)
SKUPINA D: Benfica (Por), Standard Liege (Bel), Rangers (Ško), Lech Poznan (Polj)
SKUPINA E: PSV Eindhoven (Niz), PAOK (Grč), Granada (Špa), Omonoia (Cip)
SKUPINA F: Napoli (Ita), Real Sociedad (Špa), AZ Alkmaar (Niz), RIJEKA (HRV)
SKUPINA G: Sporting Braga (Por), Leicester (Eng), AEK (Grč), Zorja Luhansk (Ukr)
SKUPINA H: Celtic (Ško), Sparta Prag (Češ), Milan (Ita), Lille (Fra)
SKUPINA I: Villarreal (Špa), Qarabag (Aze), Maccabi Tel Aviv (Izr), Sivasspor (Tur)
SKUPINA J: Tottenham (Eng), Ludogorec (Bug), LASK (Aut), Royal Antwerp (Bel)
SKUPINA K: CSKA Moskva (Rus), DINAMO ZAGREB (HRV), Feyenoord (Niz), Wolfsberger (Aut)
SKUPINA L: Gent (Bel), Crvena zvezda (Srb), Hoffenheim (Njem), Slovan Liberec (Slk)

Raspored
1. kolo: 22. listopada
2. kolo: 29. listopada
3. kolo: 5. studenoga
4. kolo: 26. studenoga
5. kolo: 3. prosinca
6. kolo: 10. prosinca

Pročitajte više tekstova sa pojmovima:

europska liga, nogomet