HNL: Posljednji Rudeš remizirao s Dinamom

Piše: PolitikaPlus

U dvoboju prve i posljednje momčadi prvenstva Dinamo i Rudeš su na Kranjčevićevoj odigrali 1:1. Strijelci su bili Karlo Kamenar (44) i Armin Hodžić (72)dinamo.

Igrači Dinama nastavili su u Kranjčevićevoj niz od 17 utakmica u prvenstvu bez poraza. Iako je Rudeš vodio od 44. minute, na izuzetno lošem blatnjavom travnjaku Modri su uspjeli pogotkom Armina Hodžića u 72. minuti doći do izjednačenja. Uz konačnih 1:1 i podjelu bodova, Dinamo je na vrhu ljestivice s 41 bodom, 12 više od pratećih Hajduka i Osijeka.

Trener Cvitanović za ovaj se susret odlučio za sljedeći sastav: Na golu je bio Livaković, stoperski par Sigali i Rrahmani, a na bokovima Sosa i Stojanović. Ispred Doumbia, Antolić i Moro, a prema naprijed Fiolić, Gojak i špica Henriquez.

Nizao je Dinamo prilike od samog početka, ali u prvom dijelu nije bilo slavlja modre klupe. U dobroj je situaciji bio Fiolić već u trećoj minuti susreta kada je silovito pucao pokraj lijeve vratnice, a nešto kasnije i Rrahmani je prebacio gol Rudeša i zamalo doveo goste u vodstvo. Imao je i domaćin dobru priliku u ranoj fazi, u 10. minuti Lulić je iz kaznenog prostora pucao slabo ravno u Dominika Livakovića. Nastavili su Modri nizati prilike, međutim po izuzetno teškom blatnjavom terenu bilo je gotovo nemoguće postići pogodak. Imali su igrači trenera Cvitanovića veći posjed lopte i puno više prilika, ali domaćin je iskoristio grešku Dinama i prvi zatresao mrežu u Kranjčevićevoj.

U 44. minuti susreta Kamenar je prošao obranu Dinama, ostao sam pred golom, pucao u Livakovića, a zatim je odbijenu spretno pospremio pod gredu za vodstvo 1:0. Odmah nakon pogotka Rudeša imao je Fiolić dobru priliku, ali je domaći vratar bio na mjestu i obranio.

HODŽIĆ UŠAO S KLUPE PA ZABIO ZA IZJEDNAČENJE

U drugom poluvremenu krenuli su Modri agresivnije, ali unatoč izgledim prilikama nisu uspjeli ugroziti domaćina. Trajala je ta borba u kaznenom prostoru Rudeša sve do 72. minute. Glauder je napravio pogrešku pred svojim golom, loptu ukrao Hodžić koji je zatim iskosa s desne strane prizemnom zatresao suprotni kut za 1:1.

U 79. minuti Dani Olmo sjurio se sam prema golu Rudeša, zatresao mrežu domaćina, ali sudac je svirao nepostojeće zaleđe. Do kraja susreta rezultat se nije mijenjao, a u sudačkoj nadoknadi od pet minuta drugi žuti, odnosno isključujući karton, zaradio je Nikola Moro.