PRVA HNL : Hajduk zasluženo u Maksimiru savlado Lokomotivu sa 3-1

Piše: PolitikaPlus

U utakmici 1. HNL Hajduk je kao gost pobijedio Lokomotivu sa 3-1 (1-0).
Strijelci: 0-1 Ohandza (44), 1-1 Karačić (47), 1-2 Erceg (54), 1-3 Nižić

Hajduk je dominirao većinu utakmice i zasluženo osvojio sva tri boda u Maksimiru.Hajduk je pokazao da je i u kombiniranom sastavu prejak za Zagrepčane.

U 44. minuti je Hamza sjajno podvalio loptu za Ohandzu, koji se odlično snašao u šesnaestercu i pogodio za vodstvo Hajduka 0-1.

Već na samom početku nastavka Majer je u 46. minuti odlično ubacio iz slobodnog udarca, a Karačić je glavom lijepo pospremio pored Stipice. Međutim Hajduk je vrlo brzo odgovorio; Ohandza je ukrao jednu loptu u polovici Lokomotive i uposlio Ercega, koji sjajnim udarcem u dalji kut vraća Hajduk u vodstvo u 54. minuti.

U 71. minuti Hajduk je spasio Stipica koji je obranio udarac glavom Kolara sa svega četiri metara. Kazna za veliki promašaj stigla je u 87. minuti kada Nižić pogađa glavom nakon kornera za konačnih 3:1.