Hrvatska

NBA: Šarić nastavlja s odličnim igrama, Hezonja i Bogdanović solidni

Piše: PolitikaPlus

Dario Šarić nastavlja s odličnim igrama u najjačoj košarkaškoj ligi svijeta. Philadelphia 76ers je poražena od Bostona 116:108, a Šibenčanin je opet predvodio svoju momčad.

Zabio je 20 koševa (šut iz igre 9/18) uz 11 skokova i blokadu u 33 minuta igre. Sixersi su i vodili u jednom trenutku u četvrtoj dionici igre, ali nisu uspjeli i Celticsi preokreću utakmicu u svoju korist. Boston je standardno predvodio Isaiah Thomas s 33 poena.

Šarić je ubilježio sedmi double-double učinak ove sezone, a 31. put je zabio dvoznamenkasti broj koševa.

Četrnaesti poraz u nizu su zabilježili Brooklyn Netsi. Momčad Bojana Bogdanovića je sa 129:125 poražena od Millwakue Bucksa. Pobjednike je predvodio Giannis Antetokounmpo koji je ubacio 33 poena, a Greg Monroe je dodao 25. Bogdanović je u 30 minuta na parketu zabilježio 14 koševa, šest skokova i dvije asistencije.

Orlando Magic je na domaćem terenu poražen od San Antonio Spursa 107:79. Utakmica je riješena već polovicom druge četvrtine kada su Spursi vodili s razlikom većom od 20 poena. U dresu poraženih nastupila su dva hrvatska košarkaša. Rudež je u tri minute ostao bez učinka, dok je nešto veću priliku dobio Mario Hezonja i za 24 minute na parketu zabio 8 poena (šut 4/10) uz skok i asistenciju.

Cleveland je na domaćem terenu bio bolji od Indiana Pacersa 113:104. Cavse je predvodio James s 31 koševa, a Irving je dodao 26. Kyle Korver je s 22 poena postao sedmi igrač u povijesti NBA lige s 2000 trica.

Los Angeles Lakersi su poraženi 137:101 od Phoenix Sunsa. Ivica Zubac je u dresu Lakersa za 13 minuta upisao osam koševa (šut iz igre 3/6) i četiri skoka. Kod Phoenix Sunsa najbolji je bio Eric Bledsoe s 25 poena, 13 asistencija i 10 skokova.

Pregled rezultata utakmica NBA lige koje su odigrane u srijedu:

Houston Rockets - Miami Heat                109-117

Oklahoma City Thunder - New York Knicks     116-105

Orlando Magic - San Antonio Spurs            79-107

(Mario Hezonja je u 24 minute za Orlando zabio osam koševa upisao jedan skok, jednu asistenciju, jednu ukradenu loptu i jedan blok; Damjan Rudež je odigrao tri minute za Orlando bez učinka)

Cleveland Cavaliers - Indiana Pacers        113-104

Toronto Raptors - Charlotte Hornets          90-85

Detroit Pistons - Dallas Mavericks           98-91

Boston Celtics - Philadelphia 76ers         116-108

(Dario Šarić je u 33 minute za Philadelphiju upisao 20 koševa, 11 skokova i jednu ukradenu loptu)

Brooklyn Nets - Milwaukee Bucks             125-129

(Bojan Bogdanović je u 30 minuta za Brooklyn upisao 14 koševa, šest skokova i dvije asistencije)

Memphis Grizzlies - New Orleans Pelicans     91-95

Denver Nuggets - Minnesota Timberwolves      99-112

Phoenix Suns - Los Angeles Lakers           137-101

(Ivica Zubac je u 13 minuta za Lakerse upisao osam koševa i četiri skoka)

4. Portland      23 33 .411 11 1/2

5. Minnesota     22 35 .386 13